Пляшка для годування (та ще й не одна) є одним з основних атрибутів з догляду за немовлям. Навіть якщо грудне годування налагоджено ідеально, виникають різні ситуації, коли пляшечки для годування необхідні: потрібно допаювати дитину водою, давати рідкі ліки, розведені у воді, соки, рідкі каші та інше. Для того, щоб мамі відлучитися з дому на кілька годин, треба зробити запас грудного молока для дитини. Якщо ж існує необхідність в штучному вигодовуванні, то без кількох пляшок вам не обійтися.
Якими бувають пляшечки для вигодовування і в чому полягає їх відмінність одна від іншої? Пляшечки для годування можуть бути скляними або силіконовими:
- скляні пляшки — це класика. Вони використовуються далеко не одне десятиліття. Такий посуд легко миється, витримує необмежену кількість стерилизаций. До мінусів скляних пляшок відноситься їхня вага (вони досить важкі) і можливість бути розбитими в будь-який момент (зазвичай самий непідходящий);
- пляшки із силікону з'явилися у вживанні не так давно. Їхня основна перевага — легка вага і можливість надати виробу форму, зручну для самостійного утримання пляшечки дитиною. Їх також можна стерилізувати, але з часом вони можуть псуватися від багаторазового впливу високих температур. Силікон — нетоксичний матеріал, ударостійкий і зносостійкий.
Скільки пляшок може знадобитися? Якщо малюк знаходиться лише на грудному вигодовуванні, досить 1-2 штук. Якщо на змішаному або тільки на штучному — 3-4 штуки. Обсяг пляшечок залежить від віку дитини. Для новонароджених вибирають пляшечки об'ємом 80-125 мл, для дітей старше року — 300-360 мл.
За своєю формою пляшечки для годування випускаються найрізноманітніші. Є звичайні, класичної форми, є пляшечки з широким горлом (в них зручно наливати рідину), є пляшечки із отвором посередині (такі моделі дитині легко тримати самостійно), є антіколікові пляшечки, в яких знімне дно дозволяє вільно проходити повітрю.
Невелика порада: зручніше в користуванні пляшечки з опуклою шкалою, тому що вона не зітреться навіть при активному використанні і частому кип'ятінні.
Питання гігієни особливо важливе для запобігання проблем з кишечником і шлунком у маленької дитини. Для миття пляшок для годування використовуйте спеціальні йоржики і виділені тільки для цієї мети синтетичні губки. Оптимально придбати спеціальний стерилізатор для дитячого посуду, але якщо ви не плануєте подібну покупку, можна використовувати метод наших бабусь і мам, а саме — кип'ятити дитячі пляшечки. Для цієї процедури слід використовувати окремий посуд, що не використовується ні з якою іншою ціллю. Час кип'ятіння — 10 хвилин.
Купуючи посуд для годування малюка, обов'язково переконайтеся в його якості, перевіривши наявність відповідного санітарно-гігієнічного сертифіката. Товари, призначені для дітей, не повинні містити бісфенол-А, можуть піддаватися стерилізації. Сучасні моделі пляшечок для годування оснащені спеціальною теплочутливою трубкою, яка дозволяє визначати температуру рідини. Всі ці інноваційні «дрібниці» покликані зробити процес користування дитячими товарами зручнішим і для малюка, і для його батьків.
Зверніть також увагу на різні додаткові пристосування в категорії товарів для годування дитини. Зокрема, в розділі термоупаковок ви знайдете зручні і легкі м'які контейнери, які протягом кількох годин зберігають температуру рідини в пляшках. Термоупаковка зручна і в спеку, і в холодну пору року.
Згадані вище йоржики для миття дитячих пляшечок дозволять легко відчистити їх від залишків молока або їжі, а стерилізатори — забезпечать необхідний ступінь чистоти дитячого посуду.