Скоро
Ви додали:
Нет товаров.

Вибір «правильної» ракетки для бадмінтону безпосередньо впливає не тільки на зростання професіоналізму в грі, а й на задоволення від неї.  Далеко не завжди ракетка гарної якості пов'язана з високою ціною, але підбирати завжди потрібно індивідуально, залежно від рівня майстерності і стилю гри.

 Як вибрати ракетку для гри в бадмінтон новичку

 Це дуже важливий момент, від якого залежить, наскільки швидко гравець буде прогресувати в придбанні ігрових навичок.  Занадто дешеві варіанти не тільки розчарують, а й можуть стати причиною травми.  Тому новачкам зазвичай рекомендують купити бадминтонну ракетку середньої ваги (не повинна бути важкою, але рука відчувала її надійність), середню по жорсткості і з нейтральним балансом.

 З такою моделлю простіше виробляти індивідуальний стиль гри і надалі здобувати ракетку більш спеціалізовану.

 Тепер більш детально про типи ракеток для гри в бадмінтон і принципах їх вибору.


 Основні характеристики наборів для бадмінтону - ракеток 

 До них належать такі:

  •  довжина виробу;
  •  ступінь жорсткості стрижня;
  •  вага моделі;
  •  її баланс;
  •  наявність або відсутність трійника;
  •  матеріал ракетки.

 По довжині існують стандартні розміри виробів для дорослих і дітей:

  •  дорослі - 665, 670 і 675 мм.  Різниця в довжині впливає на силу удару.  У більш довгих він потужніший, але у більш коротких - краще контроль і вище швидкість.  вибір залежить від пріоритетного стилю гри.  Крім того, високим спортсменам зручніше грати ракетками більшої довжини;
  •  дитячі - 540, 620 мм і інші.  Зазвичай на маркуванні дитячих  є слово «junior».

 Трійником називають хрестовину, або перехідник між стрижнем і ободом, найчастіше його форма - у вигляді букви Т. Він ніби з'єднує ручку і обод.  Міцніше і з кращою аеродинамікою, довше служать - моделі без трійника.  За вартістю вони не набагато дорожче трійникових, які зазвичай купують для відпочинку на пікніках або на дачі - тобто рідкісних і «спокійних» перекидань воланом.

 Різноманітність сучасних матеріалів, використовуваних для виготовлення наборів для гри в бадмінтон.  Найчастіше ракетки бувають:

  •  металевими - з алюмінію, заліза та іншими.  Вони максимально міцні, але гірше карбонових з ігрових характеристик;
  •  карбоновими (цей матеріал також називають вуглепластиком, графітом).  Забезпечують відмінну якість гри, але їх потрібно берегти від ударів об підлогу, стіни, будь-які тверді поверхні.  Для тих, хто хоче підвищувати рівень своєї гри, рекомендують придбати набір для бадмінтону саме з карбоновими ракетками, але ставитися до них дбайливо.  Жорсткість стрижня впливає на силу удару.  Вона вище у жорстких моделей, але знижує контроль за ним.  Ступенів жорсткості п'ять - від дуже жорсткого до дуже гнучкого.  Вибирають його індивідуально, визначившись зі стилем і напрацювавши вміння.

 Вага виробу дуже важлива, оскільки ракетки з більшою масою дозволяють вкласти в удар більше сили, та й рука втомлюється набагато швидше, та й час підготовки до такого ударуа більше.  У нетренованого гравця вона може спровокувати травму.  Легкі моделі дозволяють посилати різкі, швидкі удари, забезпечують гру більш динамічну, швидку, особливо біля сітки.  В середньому ракетки важать від 60 до 100 г.

 Баланс - це зміщення центру ваги.  Саме він є визначальним у стилі гри.  Чим більше центр ваги зміщений до верху ракетки, тим сильніше удар, а значить, така модель краще в нападі.  При зміщенні балансу до рукоятки простіше маневрувати, але сильних ударів не вийде - це вигідніше в захисті, перехопленні, грі біля сітки.  Нейтральний баланс хороший для різних видів гри.

 З огляду на всі характеристики, можна підібрати собі найкращу ракетку, яка підходить саме вам.  А якщо потрібно з чогось починати, то - купити бадмінтон в наборі і почати регулярно грати, зміцнюючи здоров'я і нарощуючи майстерність.