Підібрати правильну, комфортну, корисну для формування прикусу соску для немовляти - завдання дуже важлива, особливо якщо дитина перебуває на змішаному або штучному вигодовуванні, а тому повинен часто перемикатися з материнських грудей на пляшечку з сумішшю.
Переваги силіконових сосок
За матеріалом виготовлення вони поділяються на латексні і силіконові. Перші виготовлені з природного каучуку, що зазнає високотехнологічної обробці. Другі - повністю синтетичні, абсолютно неаллерненние і міцні:
силікон - найбезпечніший для виготовлення сосок матеріал, оскільки латекс рідко, але може викликати алергічні реакції у дітей;
силіконова соска твердіше латексу і набагато довговічніше в використанні;
витримує величезна кількість кип'ятіння, стерилизаций без втрати якості. Можна поміщати в мікрохвильову піч, мити в посудомийній машині;
повністю позбавлений запаху, смаку.
Силіконові дитячі соски: яка форма краще?
Універсальної вважається соска силіконова з широкою основою. Такий виріб найбільше нагадує дитині материнську груди. Смоктальні руху при природному і штучному вигодовуванні практично не відрізнятимуться.
За формою головки соски бувають:
звичайними - з головкою у формі кулі, що нагадує форму материнського соска. Такі вироби кращі для дітей до початку прорізування зубів;
ортодонтические, або анатомічні, - сприяють формуванню правильної форми неба і правильного прикусу. Їх частіше купують малюкам, у яких незабаром або вже почали різатися зуби.
Часто дитина сам дає зрозуміти, яка форма йому подобається більше, і його думка доводиться враховувати!
Швидкість потоку силіконової соски
Вона залежить від розміру отвору в соску. Занадто велике або, навпаки, занадто маленьке викличе дискомфорт у малюка - він швидко втомиться або буде захлинатися рідиною. Тому при покупці потрібно звертати увагу на вказаний на упаковці вік, для якого призначене виріб, а також враховувати темперамент малюка, його апетит і густоту поживної суміші.
Частою проблемою у дитини молодше трьох місяців є аерофагія, або заковтування повітря під час годування. Його причиною є те, що при питті з пляшечки в ній поступово утворюється вакуум - малюк, втомлюючись «насмоктувати» їжу, періодично відривається від пляшечки, щоб в неї увійшов повітря. У цей момент він мимоволі повітря і заковтує, результатом чого є не тільки зригування, а й болючі тривалі коліки.
Для того, щоб уникнути аерофагії, розроблені соски з антіколіковую клапаном. Завдяки йому повітря надходить в пляшечку під час їжі малюка, і вакуум, який заважає процесу годування, в ній не утворюється.