Радіокеровані дитячі вертольоти: керуй польотом в небі
Керований по радіо гвинтокрил - іграшка, яка викликає особливе захоплення не тільки у дітей, але і у дорослих: самостійний контроль руху ширяючого в повітрі пристрої - чому не можливість представити себе за штурвалом в небі. Сучасний ринок радіокерованих моделей вертольотів пропонує безліч різних за технічними характеристиками і ціною літальних агрегатів. Як вибрати найбільш підходящий для дитини варіант?
Правила вибору іграшкового гвинтокрила на пульті управління
Приймаючи рішення про придбання тієї чи іншої моделі, слід представляти рівень її складності і потреби (а також можливості) дитини. Якщо іграшка буде мати занадто багато функцій і занадто складна в управлінні, юний «льотчик» або, не впоравшись із завданням, розіб'є дорогу техніку, або, в кращому випадку, відмовиться від гри з нею. Занадто ж проста версія йому швидко набридне.
Розібратися у різноманітті радіокерованих гвинтокрилів допоможе наступна класифікація.
Види вертольотів-іграшок на радіокеруванні
Перш за все вони поділяються на три види за розміром:
- призначені для запуску в приміщенні - маленькі і компактні (до 25 см завдовжки), міцні (удари об стіни, стелю, підлогу, меблі не зашкодять їх), прості в управлінні;
- для великих закритих просторів або повністю безвітряної погоди - техніка довжиною 25-40 см;
- для відкритих просторів - більш складні по влаштуванню і, відповідно, в управлінні літальні апарати більше 40 см в довжину.
«Домашній» дитячий вертоліт на радіоуправлінні - оптимальний вибір для новачка. Здійснювати свій перший запуск «вуличними» моделями не рекомендується - велика ймовірність не впоратися з контролем польоту і розбити іграшку.
Складність контролю польоту залежить від наступних параметрів пристрою:
- розміру іграшки;
- кількості передавальних каналів;
- схеми пристрою гвинтів.
Визначившись з цими показниками, нескладно вибрати оптимальну модель вертольота на пульті управління.
Способи управління
Іграшок вертольотам на пульті управління безпосередньо для руху потрібні від 2 до 4 радіоканалів:
- перший «відповідальний» за рух вгору / вниз;
- другий - відповідає за обертання навколо своєї осі;
- третій - за рух вперед / назад;
- четвертий - за політ у бік (боком).
Чотирьохканальні моделі можуть бути як іграшковими, так і пілотажними.
Додаткові канали «обслуговують» опціональні функції - п'ять каналів потрібні для великих машин (відповідають за лопатевий крок), шість - для регулювання чутливості гіроскопа, що забезпечує стабільність в польоті. Крім того, додаткові канали «відповідальні» за роботу підсвічування, відеокамери і т. П. Чим більше функцій у вертольота з пультом управління, тим більше потрібно каналів для його обслуговування, тим складніше і одночасно цікавіше сам процес контролю польоту. Моделі з 6 і більше каналами - це вже спортивні та професійні машини.
Дальність радіосигналу велика - іноді до 100 м.
Для дітей 6-12 років за складністю досить дитячих радіокерованих вертольотів з 3-канальною системою. Підлітки з досвідом запуску літальних засобів можуть спробувати себе в запуску невеликих високоманеврових 4-канальних пристроїв.
Ще варіанти управління:
- ІК-контроль призначений тільки для домашнього використання, оскільки сонячні промені «збивають» сигнал. Щоб машина брала сигнал, ІК-пульт повинен бути спрямований на неї. Максимальна дальність складає не більше 10 м;
- рідко використовуваний варіант управління через Wi-Fi дозволяє координувати політ, використовуючи смартфон. Плюс такого виду контролю - відсутність ризику виникнення перешкод.
Якщо потрібно придбати два вертольоти на пульті управління - для двох дітей в сім'ї, наприклад, слід вибирати моделі з різною радіочастотою. В іншому випадку пульти будуть перехоплювати управління «чужий» машиною.
Схема гвинтів
Буває соосной або класичною. Кожна - зі своїми плюсами і мінусами:
- при соосной гвинти машини розміщені один над іншим. Хвостовий гвинт практично ніякої ролі не грає і існує «для краси». «Співвісність» робить політ більш стабільним і легше контрольованим. Додатковий плюс - відносна дешевизна таких моделей. Недолік такого іграшкового вертольота на пульті управління - значна схильність до впливу вітру. Моделі з соосной схемою - кращий вибір для дітей та дорослих-новачків, але не варто запускати їх у вітряну погоду;
- при класичній схемі великий основний гвинт один (і маленький хвостовий), але швидкість його обертання більше. Такий іграшковий вертоліт на радіоуправлінні більш маневрений, має більш високу швидкість і швидше реагує на їх посилають з пульта сигнали. Пориви вітру йому практично не заважають. Управляти такими моделями і цікавіше завдяки безлічі можливостей, і складніше, ніж «сооснікамі». Новачкам не варто починати з них запуски - найімовірніше, через кілька секунд вони будуть розбиті. А ось тим, хто навчився ефективно запускати середні або великі «співвісні» 4-х і 6-тіканальнікі, цікаво буде «попрацювати» з машиною з класичною схемою гвинтів. Правда, ціна такого радіокерованого вертольота велика.
Додатково уточнимо, що існують також многовінтовие системи, але в дитячих моделях вони не використовуються, так як ціна на такі вертольоти на пульті управління досить велика.
Матеріал
Найпростіші моделі виготовлені з покритого захисною плівкою пластика. Це дозволяє іграшці часто падати і залишатися цілою.
Чотирьохканальні високоманеврені машини частіше бувають виготовлені з металопластику. Вони важче, складніше в управлінні і дорожче.
Асортимент іграшкових вертольотів на радіокеруванні в «Ігротеко»: відмінні моделі, доступні ціни
Виходячи зі сказаного вище, принцип вибору такого виду іграшки для дитини не складний:
- найбільш проста, доступна і недорога за вартістю - маленька за розміром модель з 3 каналами радіозв'язку і соосной системою гвинтів. Саме з неї варто починати пробувати свої сили в управлінні польотами;
- накопичивши досвід, можна переходити до машин з великою вагою і великим числом каналів радіозв'язку.
Звертайтеся по будь-яких питань, пов'язаних з радіокерованими вертольотами представленим в інтернет-магазині «Ігротека», до наших менеджерів. Ви отримаєте вичерпну відповідь і надійну допомогу в оформленні покупки. Щоб зробити незабутній подарунок дитині, дозволити йому відчути почуття дивовижною свободи від управління ширяє в небі літальним апаратом - досить купити вертоліт на радіоуправлінні.