Скоро
Ви додали:

Навчаючись кататися на роликах і скейтах, самокатах і велосипедах, падають часто. Та й навчившись, часом переоцінюють свої сили і вміння. Відповідальні та турботливі батьки обов'язково купують набір захисту для роликів - дитячий, якщо мова йде про малюка, або дорослий невеликого розміру, якщо він потрібен підлітку. Абсолютного захисту від травмування вони не гарантують, але набагато знижують їх ризик.

Принципи правильного вибору дитячого захисту для роликів

Якщо коротко, то вибирати потрібно не стільки за віком, скільки за зростом і вагою дитини з урахуванням його статури (худорлявої, середньої або щільної).

Важливо: не можна вибирати дитячий захист для роликів на виріст. Точніше, купити щось їй можна, але використовувати слід тільки, коли дитина «доросте» до неї. В іншому випадку користі вона не принесе - занадто маленька буде передавлювати судини на ногах і руках, занадто велика - бовтатися і заважати, - а до моменту, коли буде дійсно за розміром, малюк її зіб'є або порве.

Комплектація захисту

У набір можуть входити:

  • наколінники - кріпляться ременями, повинні фіксуватися щільно, але не заважати коліну вільно згинатися. Головне - форма самого виробу, а ремені для кріплення можна підігнати за розміром, підшити;
  • налокітники - повинні сидіти щільно, але не тиснути і не спадати. Під час катання руками виробляються активні рухи, тому важливо, щоб вони не сповзли, особливо - в момент можливого удару;
  • захист для зап'ясть - повинен фіксувати кисть, дозволяючи пальцям вільно рухатися. Буває двох видів. З пластин, які накладаються зверху і знизу кисті і кріпляться ременями (зазвичай використовуються три ременя - біля пальців, біля зап'ястя і трохи вище нього). Такий варіант краще оберігає кисть від перелому, а тому більше підходить початківцям гонщикам. Рукавички більше підходять тим, хто має деякий досвід катання, оскільки більше захищає від ударів по дотичній, ніж від прямих. Долоню закривають повністю, кріплення - на два ремінця;
  • захисні шорти - виробники освоїли і такий вид захисту. Це виріб, в якому пом'якшувальна удари прокладка розташовані на стегнах, куприку і сідницях. Оскільки самі шорти виготовлені з еластичного спеціального матеріалу, незручність від них тільки одна - в жаркий день при активному русі дитина в них може сильно потіти. Але при цьому, як би не впав юний гонщик, ризик отримати травму буде сильно знижений;
  • шолом - дорослі часто забувають про його необхідність. Так, за статистикою найчастіше при падіннях страждають руки, потім коліна, а голова - лише при самому невдалому розкладі. Але це - у дорослих. У дітей молодше п'яти років інші пропорції тіла - голова все ще відносно велика, а м'язи шиї слабкі, та й почуття координації рухів, балансу ще розвивється. Крім того, страхуватися, правильно падати взагалі мало хто вміє, і це точно не малюки. Тому голова у них страждає частіше, а наслідки можуть бути серйозними. Хороші прості шоломи зовсім не дорогі, а безпеку підвищують істотно.
  • Захист для роликів дитячий може випускатися у формі «панчохи» або бути просто на ременях / гумках. «Панчоха» означає, що вона прикріплена до гумової основи, яка натягується на коліно або лікоть, зап'ясти. Вважається, що «панчішний» варіант більш надійно кріпиться на кінцівках, але надягати його складніше, особливо - не на відкрите тіло, а на одяг, наприклад, на джинси. Дитина сама може не впоратися з цим. Та й для любительського дитячого катання досить звичайних моделей на ременях (зручно і те, що малюк може сам надягати і знімати їх).

В цілому, обираючи комплект, звертайте також увагу на його жорсткість, хорошу оббивку, здатність тримати форму.

Ще кілька порад від фахівців

Зверніть на них увагу. Ці поради перевірені практикою.

При купівлі комплекту для дітей важлива можливість регулювання розміру. Діти швидко ростуть, тому зручно придбати налокітники, наколінники універсальних розмірів:

  • S - орієнтовно для 3-7 років;
  • M - для 8-12 років;
  • L - для 13-15 років;
  • XL - для віку 16+.

Захист повинен відповідати стилю катання:

  • для роликів використовується варіант фітнес як найлегший і компактний;
  • для агресивного стилю потрібен комплект, в якому більша площа контакту з тілом, оскільки очікується більше падінь з висоти. Необхідний комплексний набір з щитками на стегна, гомілки;
  • для спідскейтінга потрібен комплект, що захищає від падінь і саден. Але новачкам він не підійде, оскільки від переломів не врятує.

При всьому бажанні заощадити і придбати комплект, що захищає малюка або підлітка при катанні, недорого, не зробіть помилку. Головне - купити набір, який максимально захистить, убезпечить юного їздця. Заощадити гроші зараз - можливо, витратити їх згодом на лікування травм, фізичних і психологічних.

У нашому магазині «Ігротека» ми пропонуємо вам купити захист для роликів дитячий для дітей різного віку - від малюків до підлітків. Є комплекти унісекс, а також окремо для хлопчиків або дівчаток. Зі складу в Харкові ми відправимо їх в найкоротший термін в будь-який населений пункт України (в Одесі, Дніпрі, Херсоні, Черкасах, Києві, Полтаві та багатьох інших містах отримати посилку можна вже на наступний після замовлення день). Доставку ви обираєте самі - швидше, але дорожче, або дешево, але протягом декількох днів.