Скоро
Ви додали:

Спеціальне пристосування для зціджування грудного молока — молоковідсмоктувач. Навіть коли грудне вигодовування добре поставлене, бувають ситуації, коли моловідсмоктувач буває необхідним: мамі потрібно залишити запас молока для дитини, аби відлучитися на деякий час, пропускаючи час годування. Зцідити молоко за допомогою цього приладу зручніше, простіше і швидше, ніж вручну. Якщо ж зціджувати доводиться часто, молоковідсмоктувач буває просто незамінним.

Молоковідсмоктувачі бувають різного виду. Вони відрізняються механізмом дії, додатковими зручностями, ціною. Пропонуємо короткий опис і характеристики основних їх видів.

Всі молоковідсмоктувачі за принципом дії поділяються на два види: механічні, або ручні, електричні і електронні.

Механічні молоковідсмоктувачі можуть бути помповими, у вигляді шприца, а також поршневими.

  • Помпові — найпростіший їхній вид. Являє собою комбінацію груші (помпи) і насадки на груди. При натисканні на помпу навколо соска створюється вакуум, що викликає прилив молока. Молоко виділяється при кожному натисканні на помпу.
  • До переваг моделі відносяться її низька вартість і простота пристрою. Такий пристрій надійний і довговічний. Але той же фактор є і мінусом: для зціджування молока треба багато разів натискати на помпу, тому ефективність приладу невелика.
  • молоковідсмоктувачі у вигляді шприца являють собою пристрій, що складається з двох циліндрів. Внутрішній з них прикладається до соска, при цьому зовнішнім виробляють рухи вперед-назад. Переваги моделі: проста в роботі, легко миється.
  • Поршневий (циліндричний) молоковідсмоктувач можна описати як насадку на сосок, до якої прикріплений спеціальний важіль. У комплект також входить ємність (пляшечка) для збору молока. При зціджуванні слід лише натискати на важіль, притискаючи до грудей насадку. Цей варіант найближчий до природної годівлі грудьми, тому найкраще впливає на лактацію. Крім того, він дозволяє зціджувати молоко з найбільшою швидкістю (орієнтовно за 10 хвилин зціджується близько 100-150 грамів молока. При ручному зціджуванні цей обсяг досягається мінімум за 30-40 хвилин). Вартість його також невелика, а різноманітність моделей дозволяє вибрати найбільш підходящу для кожного конкретного випадку. До мінусів можна віднести лише необхідність працювати рукою (натискати на важіль) і можливість поломки самого важеля при тривалому і частому використанні.
  • Електричні молоковідсмоктувачі дозволяють жінці не докладати зовсім ніяких зусиль в процесі зціджування. Достатньо лише натиснути кнопку приладу. Принцип роботи такого приладу полягає не в створенні навколо соска вакууму, а в м'якому масажі грудей за допомогою електричного невеликого моторчика. Можна встановлювати режим зціджування (є моделі, які здійснюють двофазний режим зціджування, що дозволяє повністю звільнити груди від молока для кращого його прибуття надалі). Ці пристрої працюють дуже делікатно, не травмують сосок. Вони легко збираються, розбираються і стерилізуються. До недоліків електричних моделей можна віднести їхню досить високу вартість і видаваний ними під час роботи шум.
  • Електронні моделі діють за тим же принципом, що і електричні, але мають мікропроцесорне управління. Можуть працювати як від розетки, так і від акумулятора. Природно, вартість їх вище, ніж інших раніше згаданих приладів.

Часто майбутні мами набувають необхідні для догляду за новонародженим речі заздалегідь. У випадку з молоковідсмоктувачем є сенс підбирати його вже після пологів, коли буде видно, наскільки добре йде процес лактації. Можливо, вам буде досить ручної моделі, аби іноді користуватися нею. Якщо ж зціджувати доведеться постійно, може бути доцільною покупка електричної моделі.