Скоро
Ви додали:

   Чудові іграшки для новонароджених дітей представлені в інтернет-магазинах в такому величезному асортименті, що розібратися в тому, які саме з них будуть найцікавішими та найкориснішими вашому малюкові, буває непросто. Аби не перетворювати свій будинок на філію іграшкового магазину, намагаючись придбати безліч товарів, що рекламуються, давайте визначимо критерії, за якими лікарі-педіатри та дитячі психологи радять вибирати іграшки для новонародженої дитини і немовляти у віці до року.

Безпека іграшок для новонароджених

Хоча сертифікати якості на будь-який з товарів, вироблених для малюків, підтверджують той факт, що виробником врахований фактор віку дитини, вам самим слід вивчити ретельно будь-яку іграшку, яку плануєте дати дитині. Протягом першого року ваш малюк буде трясти, ударяти, кидати, гризти, кусати і смоктати будь-яку іграшку, яка потрапить йому в руки. Аби витримати таке поодження, іграшка має бути міцною.

Якщо на іграшці є дрібні деталі, дитина умудриться відламати їх, що загрожує задухою, якщо вона спробує проковтнути дрібні шматоки.

Особливу увагу зверніть якості матеріалу. Він має як мінімум не мати запаху і бути гіпоалергенним. Фарба або картинки на іграшці мають триматися міцно. І, природно, іграшки для новонароджених мають легко піддаватися чищенню або пранню, аби хоча б в якійсь мірі зменшити кількість мікробів на них, особливо якщо вони беруться на прогулянку з малюком.

Уникайте іграшок важких, з гострими краями. Дитина може випадково поранити себе, кинувши їх або впавши на них. Небезпечні іграшки для новонароджених з мотузочками, шнурами або стрічками, які дитина може випадково, крутись, обернути навколо своєї шиї.

Відповідність віку

Ваш малюк отримає задоволення тільки від тієї іграшки, яку він зможе використовувати і яка йому буде цікава. Іграшка, що не представляє для дитини нічого нового, наприклад, звична підвіска з брязкальцями на візку для восьми-дев'ятимісячного малюка, буде йому нецікава. З іншого боку, радості від занадто складної для його віку іграшки, наприклад, від машини на радіоуправлінні, він також відчути не зможе, оскільки поки не в змозі оцінити привабливості високого потенціалу такої моделі.

Стимулювання розвитку почуттів і навичок

Корисні для малюка іграшки стимулюють розвиток його почуттів (дотику, зір, смак, звук) або здібностей до розвитку (координацію рухів, концентрацію уваги тощо). Тому іграшки для новонародженого бажано купувати різноманітні за текстурою, дизайном і забарвленням, звучанням. Так ви вже в ранньому віці допоможете малюкові освоїти більше можливостей, які пропонує йому навколишній світ.

Простота іграшки

Якщо коротко, то що простіше іграшка, то довше вона буде служити. Чим менше деталей в іграшці, тим вона довговічніша і, як не дивно, універсальніша. Сьогодні ваша дитина може тільки самостійно взяти кубик в ручку і утримати його, в наступному місяці вона зможе кинути його, а в наступному році — будувати з нього вежі і дізнаватися картинки на сторонах кубика.

Які б іграшки ви не вибрали, нехай ваша дитина грає з ними будь-яким способом, який вона сам вибирає. Звичайно, ви покажете їй «правильні» варіанти гри з певними іграшками, але, надаючи малюкові самостійність в грі, ви стимулюєте його винахідливість, що допоможе в швидшому освоєнні навколишнього для нього світу.