Текстильні ляльки мало кого залишають байдужим — ані дітей, ані дорослих. Це особливий вид ляльок, у яких м'яконабивними є всі їхні частини. Ляльки займають особливе місце серед великої різноманітності дитячих іграшок. Досить швидко від гри наслідувальної, тобто такої, при якій дитина просто повторює дії, що їй показує дорослий — покласти ляльку в коляску, покачати на ручках — дитина переходить до гри, в якій лялька є об'єктом емоційного спілкування. Малюк починає піклуватися про неї як про живу істоту, співпереживати їй. Лялька стає другом, з яким можна все обговорити, все довірити, поскаржитися або розділити радість.
У чому особливість текстильної ляльки? Вона м'яка. Притискаючи її, дитина відчуває не прохолоду і твердість пластмаси, а тепло і податливість лялькового тулуба, ручок і ніжок. Коли малюк обіймає текстильну ляльку, його відчуття більш схожі на відчуття обіймів з іншою людиною. Втім, перевага ляльки того чи іншого виду для дитини багато в чому залежить від його особливостей сприйняття інформації та її обробки. Це вроджена особливість, як колір очей або шкіри людини, вплинути на неї серйозним чином не можна. Є люди-візуали, на яких великий вплив має зовнішній вигляд, «красива картинка», і маленькій дитині-візуалу більше сподобається лялька гарна зовні — пупс, якомога більше схожий на справжню дитину, або лялька-красуня в шикарному одязі. Якщо ж ваша дитина — кінестетик, вона буде чуйнішою до відчуттів. І для неї саме м'яка текстильна лялька може стати ближчою, ніж дорожчі за вартістю ляльки інших видів.
Дуже важливо, аби вираз обличчя текстильної ляльки був доброзичливим, привабливим, позитивним. Цей фактор має великий вплив на психологічний стан дитини. Всі риси обличчя ляльки мають бути ретельно опрацьовані і абсолютно впізнавані дитиною. Ляльки з дуже стилізованими рисами обличчя більше підходять дорослим в якості сувенірів.
Текстильні ляльки, як і звичайні пластмасові, можна переодягати, створювати для них нові наряди, гуляти з ними, катати в колясці. До «мінусів» їх використання відноситься їхня «боязнь» води. Намоклу ляльку потрібно вилучати з процесу гри і відправляти на просушку. Крім того, вони, звичайно, більше вбирають пилу і бруду, ніж ляльки пластмасові. І очистити їх протиранням не вийде, потрібно або прати, якщо це дозволяє матеріал ляльки, або чистити таким способом, який вказано в статті розділу М'які іграшки, а саме — акуратно і ретельно чистити мильною піною і далі виполіскувати іграшки від неї. Можна також віддати текстильну ляльку в хімчистку. Цей спосіб найменш трудомісткий, але і найбільш якісний, як і дорогий за вартістю.
Зверніть, будь ласка, увагу: якщо ви вибираєте текстильну ляльку для дитини молодше трирічного віку, обов'язково переконайтеся в тому, що всі дрібні деталі, присутні в її одязі або є частиною особи (наприклад, очі) тримаються міцно і надійно, і малюк не зможе навіть тривалими цілеспрямованими зусиллями від'єднати їх і проковтнути.
Текстильні ляльки, представлені нами до продажу, виготовлені українською фірмою Тигрес. Продукція цього підприємства — дитячі різноманітні іграшки, товари для новонароджених та їхніх мам — широко відома і користується заслуженою популярністю в Україні та за її межами. Симпатичні, милі, приємні на дотик ляльки-дівчинки і ляльки-хлопчики стануть вірними друзями ваших дітей, послужать розвитку у них доброти і турботи, почуття відповідальності і багатьох необхідних в дорослому житті соціальних навичок.