У баскетбольній грі основний елемент - м'яч для баскетболу. Щоб при його придбанні відчувати себе впевнено, потрібно знати деякі правила його вибору.
Критерії вибору баскетбольного м'яча
Вироби діляться на дві групи в залежності від покриття ігрового майданчика:
для ігор в закритих приміщеннях і на вулиці (можуть мати маркування «indoor / outdoor»);
для ігор виключно в спортзалах (відповідно помічені «indoor use only»).
Перші - більш міцні, довговічні плюс дешевші, оскільки матеріал їх виготовлення - гума.
Другі виготовлені з матеріалів більш «м'яких». Вони приємніше в грі, але удари об асфальт або інші схожі покриття швидко їх зношують.
Розподіл за розмірами:
для ігор чоловічих команд використовуються «кульки» 567-650 г вагою, що мають довжину по колу 765 мм (вони мають сьомий номер, їх ще називають «дорослими»);
для ігор жіночих команд, а також юнацьких старше 16 років, використовуються вироби з довжиною кола близько 730 мм (№6);
«Дитячі» №5 з розміром близько 700мм - для дітей віком до 16 років;
маленькі №3 розміром по колу 570 мм - для ігор малюків або як сувенірна продукція.
Зверніть увагу: якщо вам потрібно купити баскетбольний м'яч для аматорської гри, активного відпочинку, вибирайте «шістку». Вона легше, ніж вироби №7, тому, якщо в командах будуть жінки, грати їм буде простіше.
Для дітей до 12 років також не варто купувати «дорослі» м'ячі. Їм і так непросто докинути їх до сітки або кола. Що вже говорити про важких для них «кульках».
Вартість баскетбольного м'яча, його якість безпосередньо залежать від матеріалу, з якого він виготовлений:
з гуми. Головна позитивна характеристика такого «кульки» - вартість. Ціна баскетбольного м'яча з гуми невелика, тому такий варіант - оптимальний для дитячих ігор. Якщо загубиться або порветься, грошовий шкоди невеликий;
- шкіра синтетична - якість і ціна таких виробів набагато вище. Зазвичай застосовується високих сортів поліуретан. На дотик він нагадує натуральну шкіру і так само, як вона, пропускає повітря, не деформується. При цьому позитивна відмінність від натуральної шкіри - ПУ не вбирає вологу, не набухає, не набирає вагу. М'ячі з поліуретановим верхом служать довго і застосовні в грі в приміщенні і на вулиці;
шкіра композитна - дозволяє виробляти ще більш високої якості вироби. Матеріал являє собою пресовані або «склеєні» з шкіряними волокнами обрізки натуральної шкіри без додавання синтетики. На дотик покришка м'яча м'яка, приємна для руки, але доцільно їх використовувати тільки на майданчиках з покриттям з дерева або гуми. За якістю вони порівнянні з м'ячами зі шкіри натуральної, але коштують набагато дешевше;
- шкіра натуральна. Продукція з неї - для професіоналів. Зазвичай вони марковані написами upreme leather »або ж« Indoor use only ». Призначені винятково для закритих спортзалів. Ціни на баскетбольні м'ячі, подібні цим, високі.
Колір баскетбольних м'ячів: не тільки помаранчевий
До недавнього часу «кульки» випускали виключно оранжевого кольору. За однією з пояснюють такий стан справ версій, в 1958 році тренер однієї з університетських команд США перейнявся створенням вироби, максимально помітного гравцям і глядачам. Вибір припав на помаранчевий колір. Новинка настільки припала всім до смаку, що цей колір вже в наступному сезоні був зафіксований правилами.
Проте багато виробників «порушують» цей постулат, випускаючи баскетбольні м'ячі різних кольорів. Для аматорських баталій головне, щоб колір їх влаштовував ігроков.Правіла покупки м'яча для баскетболу При виборі товару слід відштовхуватися від того, де він буде використовуватися:
немає сенсу витрачати багато грошей на виріб для ігор на асфальтових майданчиках. Воно не «протягне» більше року в будь-якому випадку;
а ось для залу м'яч чим дорожче, тим довговічніше. Плюс грати якісним набагато приємніше;
звідси додатковий висновок - для залу і вулиці м'ячі потрібні різні.
Як визначити, чи достатньо накачана камера? Норма накачування - якщо ви можете придавити «кулька» великим пальцем не більше, ніж на 3-5 мм. Перекачувати не варто: корд від надлишку авленія деформується, порушується геометрія кулі. Зверніть увагу: плюс того, щоб замовити баскетбольний м'яч в інтернет-магазині - в них завжди продають м'ячі в здутому вигляді. Це правильно. Ви самі потім надує його до необхідного рівня.
Звертайтеся до наших менеджерів за телефонами, вказаними в верхній частині кожної сторінки нашого онлайн-ресурка і вибирайте собі і дітям відмінні баскетбольні м'ячики.