Скоро
Ви додали:

Необхідний лише м'яч для волейболу - і азартна командна гра організовується на будь-якому майданчику.  Не обов'язково навіть мати сітку.  Згадайте, з яким задоволенням приєднуються бажаючі покидати м'ячик в коло на пляжі або лісовій галявині.

 М'ячики бувають різні ...


 Всі «кульки» для волейбольної гри діляться на дві великі групи - для професіоналів та любителів;

  •  перші - виготовлені при строгому дотриманні техстандартів.  Зокрема, окружність моделей для волейболу класично складає 65-67 см при вазі 260-280 г. Тиск камери 0,300-0,325 к / кв.  см. Професіонали-пляжні волейболісти використовують вироби трохи крупніше - з колом 66-68 см, а внутрішній тиск у них, навпаки, трохи менше.  Такого виду волейбольного м'яча ціна велика;
  •  аматорські «кульки» - набагато дешевші, перш за все.  Вони виготовляються різних розмірів - дитячі, підліткові і для дорослих, мають довільне забарвлення.  Їх текстура, а також спосіб зшивання також довільні, на дотик вони дещо м'якше професійних.

 Поверхню виробники прошивають або проклеюють:

  •  шиті моделі виготовляють зі шкіри штучної або натуральної.  Готовий чохол надівається на камеру;
  •  для виготовлення клеєних моделей внутрішню камеру обмотують армованим нитяним каркасом, а до нього вже приклеюють покришку.

 Шиті м'ячі волейбольні часте використання витримують гірше, ніж клеєні, але краще переносять перепади температур і УФ-промені.  Тому їх доцільніше використовувати для відкритих майданчиків, а клеєні - для закритих.

 Переваги різних волейбольних м'ячів


 Перш ніж купити волейбольний м'яч, слід визначитися, на якому майданчику він буде найчастіше використовуватися (маються на увазі аматорські моделі):

  •  для закритих спортзалів зазвичай набувають клеєні класичні «кульки» з покришкою зі штучної шкіри;
  •  на відкритих майданчиках (не на пляжі) використовують шовні, з шкіряним верхом.  Їх більш важка вага буде протистояти можливим поривам вітру на відкритій місцевості;
  •  для баталій на пляжі м'ячі вибирають водостійкі, бажано - покриті мікрофіброю.  Це дозволяє поверхні виробу не деформуватися під впливом постійної вологості, сонячного випромінювання, високої температури.

 У спортивних залах зазвичай використовують моделі світлих і однотонних відтінків.  Для волейбольних турнірів на відкритому повітрі краще замовити волейбольний м'яч яскравий, щоб його здалеку було видно в траві або піску.

 Правильно накачуємо волейбольний м'яч


 У звичайних магазинах найчастіше продають вже накачані вироби, а в інтернет-магазинах - спущені.  Другий варіант - краще, оскільки постійна накачанності шкодить.  А скільки «кулька» пролежала у такому вигляді до покупки - невідомо.

 Отже, щоб накачати волейбольний м'яч вірним чином:

  •  потрібно його струсити, щоб розпрямити камеру і помістити її над клапаном;
  •  намочити голку.  Краще - силіконом або гліцерином, в крайньому випадку слиною.  Сухою голкою можна легко пошкодити клапан;
  •  вкручуючи, вставляють в нього голку;
  •  закачують повітря.  Перевірити рекомендований тиск без манометра можна, відпускаючи м'ячик від рівня грудей на підлогу з твердим покриттям.  Відскочити повинен до рівня пояса;
  • перекачувати не потрібно, це деформує шви, а при сильному перекачуванні від удару він може лопнути.  Щоб зменшити тиск, трохи повітря стравлюють через голку.

 Зберігають м'яч для волейболу в сухому місці, не допускаючи його сильного переохолодження або перегріву.