Магазини переповнені дитячими іграшками. Як вибрати з них найкорисніші, такі, що сприяють розвитку дитини, але не витрачати при цьому гроші даремно? Навчання маленької людини відбувається через гру. У різному дитячому віці гра вирішує різні завдання розвитку дитини. Відповідно, розрізняються і розвиваючі дитячі іграшки, необхідні для конкретного віку.
Вибір розвиваючих іграшок для новонароджених і дітей першого року життя.
Це дуже відповідальний період в плані розвитку малюка. Саме в перший рік життя закладаються основи його розвитку — інтелектуального, емоційного, фізичного.
Новонародженим важливе зорове сприйняття
Немовляті в перші місяць-два цяцьки не потрібні, воновсе одно поки що не вміє фокусувати погляд на яскравому предметі, розрізняючи лише яскраві плями. Йому потрібне тепло маминого тіла, вчасно проведене годування, комфортний сон. Після того, як малюку виповниться місяць, можна прикріпити до бортику ліжечка мобіль з яскравими фігурками:
- важливо, аби фігурок в ньому було не більше п'яти;
- бажано міняти їх раз на тиждень;
- відстань від фігурок до очей малюка — 25-40 см.
У цьому ж віці можна пропонувати дитині найпопулярніші розвиваючі іграшки для новонароджених — брязкальця, розвиваючі килимки. У два місяці малюк вже може утримувати брязкальця, важливо лише підібрати зручну ручку.
Для розвитку моторики
Дрібна моторика безпосередньо впливає на розвиток мови, пам'яті, мислення, координації рухів. Такі іграшки потрібні дітям старше півроку. Важливо, аби предмети мали різну текстуру.
Малюк ще не в змозі сам скласти пірамідку або вежу з кубиків, але буде поступово освоювати ці предмети. У цьому віці також корисні розвиваючі дитячі ігрові центри, які вчать усвідомлювати залежність між дією і його результатом.
Що доросліша дитина, то ширше вибір розвиваючих дитячих іграшок
Завдання батьків — не тільки купити розвиваючі іграшки для малюків-«годовасів», а й навчити їх користуватися ними:
- сортери дозволяють навчати кольору, назвам фігур, цифр, букв, а також співвідносити форми фігурок з отворами для них;
- пірамідки з різних матеріалів — тренують координацію рухів, логіку;
- мозаїки, пазли з великими деталями, шнурівки — також хороші способи розвитку логіки і дрібної моторики;
- книги для дітей з поліетилену або тканинні — спробувавши на смак, спробувавши розірвати, малюк поступово буде звикати сприймати їх як джерело інформації;
- кубики — і для будівництва пірамід, і для вивчення ілюстрацій на них.
Чим старша дитина, тим ширше коло розвиваючих іграшок, що їй підходять. Це і конструктори з великими деталями з різними способами з'єднання, і набори для творчості — пластилін, кінетичний пісок, розмальовки.
4-5-річним дітям цікаві трансформери, навчальні дитячі ноутбуки з ігнами і картками, прості головоломки. Разом з дорослими вони можуть провести найпростіші експерименти — виростити красиві кристали, провести досліди з водою або повітрям.
Будь-яка гра в цьому віці може стати розвиваючою, якщо поставити перед дитиною мету досягти нового, більш високого рівня в освоєнні іграшки. Головне — щоб весь процес гри був для неї цікавим, захоплюючим.
Широкий вибір розвиваючих дитячих іграшок — в інтернет-магазині «Ігротека»
За розвиток дитини відповідальні його батьки. Самостійно малюк не може освоїти повноцінно пропоновані йому іграшки, навіть якщо їхній розвивальний потенціал дуже високий. Залучити дитину до гри, показати їй можливі варіанти маніпуляцій з предметами, переконатися, що вона зрозуміла і зацікавилася — це мінімум, що потрібен від батьків. Оптимально — вчасно грати з малюком і вчасно відійти, не заважати, дати йому можливість самостійної діяльності.
Ми раді запропонувати дійсно широкий асортимент дитячих розвиваючих іграшок в нашому інтернет-магазині «Ігротека» — для будь-якого віку, для хлопчиків і дівчаток, на будь-який смак і гаманець. Дивіться пропоновані нами товари самостійно і звертайтеся до наших менеджерів за телефонами з будь-якими питаннями щодо пропонованих нами товарів. Подаруйте дитині радість гри і пізнання навколишнього світу.